Skolas soma: Melngalvju nama apmeklējums

Pasākuma vieta un laiks: Melngalvju nams, 2021.gada 1.oktobris.

Pasākuma dalībnieki: 7.b klases skolēni un klases audzinātāja.

Pasākuma mērķis: Radīt skolēnos interesi par vēsturisku celtņu arhitektūru un Rīgas vēsturi un kultūru. 

Skolēni apskatīja Melngalvju namu, tā krāšņās telpas un tajās esošās ekspozīcijas, kā arī izzināja Melngalvju brālības un senās Rīgas vēstures līkločus. Tāpat katram tika dota iespēja izkalt Melngalvju brālības monētu, apskatīt sudraba kolekciju un svinību zāli.

Tā kā Melngalvju namā mājo ne tikai melngalvji, bet arī 5D kinoteātris- LOOK AT RIGA, skolēniem bija iespēja iejusties putna tēlā un apskatīt Rīgu no putna lidojuma 5D kino.

 Skolēnu atsauksmes:

“Melngalvju nams mani pārsteidza. Tas ir tik grezns, liels un interesants. Vislabākais bija lidojums virs Rīgas. Īpaši, kad lija lietus.(Emili)

“Mani izbrīnīja priekšmeti no ļoti seniem laikiem.  Kā jau zēnam patika senie ieroči un kalt monētu. Ļoti jauks un interesants bija gides stāstījums.” (Vasilijs)

 “Es daudz ko uzzināju par Rīgas vēsturi. Pirmo reizi dzirdēju, ka bija tāds Svētais Maurīcijs. Man ļoti patika apgleznotie griesti zālē un sudraba kolekcija. (Anna)

“Es uzzināju, kas ir melngalvji, kad tie bija, ar ko nodarbojās. Man ļoti patika monētu kalšana un ieroči nama pagrabā.”( Dmitrijs)

“Man ļoti patika lidojums virs Rīgas 5D kinoteātrī. Es pirmo reizi redzēju Rīgu no augšas.” (Marija)