Labdarības tirdziņš 2024 

Veiksmīgi noritēja mūsu skolas pasākums  - Mans biznesa projekts “Labdarības tirdziņš”, karjeras pasākums (sadarbībā ar skolēnu vecākiem) 1.-12.kl. skolēniem. 

Skatīt video skolas Youtube kanālā

Mēs visi ļoti ilgi gatavojamies, lai šīs pasākums notiktu. Mūsu skolas skolēni, projekta dalībnieki izgāja visus posmus. 

I  Sagatavošanas posms 26.01.2024.- 02.02.2024. 

1) Nolikuma izzināšana; 

2) Idejas radīšana – ko es pārdošu? Kādu preci? (finanšu iespējas, iekļaušanas laikā, konkurētspējīga ideja);                                            

3) Lēmuma pieņemšanā par piedalīšanos projektā (piedalos/nepiedalos); 

4) Pieteikuma noformēšana un iesniegšana. 

II  Darbs pie projekta 02.02.2024.-25.03.2024. 

1) Mana biznesa projekta “Labdarības tirdziņš” izveide un īstenošana. Biznesa plāna izveide; 

2) Preces sagatavošana un iepakošana. 

III  Piedalīšanās tirdziņā 

26.03.2024.(Pārslas filiālē 1.-6.kl.); 

27.03.2024.(Melnsila filiālē 1.-12.kl.); 

1) Tirdzniecības vietas organizēšana un noformēšana; 

2) Tirdzniecība. 

IV  Sasniedzamais rezultāts.  

1) Sasniedzama rezultāta anketas aizpildīšana. 

Daži komentāri, stāsti par Labdarības tirdziņu no mūsu skolēniem: 

Sākumā jūtos diezgan neveikli,  tad man tuvojās pirmie cilvēki.  Viņi mani slavēja, bet es to vēl nevarēju pieņemt, bet es arī priecājos par šo brīdi. Taču pēc tam pie manis vērsās pirmais pircējs, kurš bija sajūsmā par manu darbu.  Pēc tam pircēju bija mazāk, bet draugi bieži man palīdzēja morāli, un es biju apmierināts ar gadatirgu.  

(Mihails 7. kl.) 

Man bija sakrājušies zīmējumi un keramika, jo apmeklēju zīmēšanas un keramikas studiju. Man bija prieks, ka varēju savus darbus parādīt klasesbiedriem un skolotājiem,  ka darbi patika un tos arī nopirka. Nemaz negaidīju, ka peļņa būs tik liela. Esmu gandarīts, ka varēju arī palīdzēt dzīvniekiem.  

(Ruslans 7. kl.) 

Manuprāt, tā ir laba pieredze visiem vecumiem, un domāju, ka tajā vajadzētu iesaistīties vairāk cilvēkiem. Iegūt labu pieredzi, aprēķinot materiālus, gatavojot produktu, pārdodot produktu un padarot labu dzīvniekiem, kam tas ir nepieciešams.  

(Liāna 11.kl.) 

Protams, labdarības tirgus ideja ir ļoti laba, labi īstenota un interesanta. Šis pasākums palīdzēja mums saprast, cik interesanti  pelnīt naudu, dalīt procentus no algas, pareizi analizēt savus izdevumus vai otrādi sadalīt ienākumus. Šis pasākums palīdz iemācīties saprasties ar dažādiem cilvēkiem un atrast pieeju dažādiem cilvēkiem, jo ​​cilvēki ir dažādi. Šis pasākums palīdz arī atvēlēt laiku mācībām un šim pasākumam, lai varētu būt punktuāls un noteikt prioritātes. Vēl viens pasākums satuvina komandas un skolotājus skolēniem gan organizēšanā, gan dalības laikā. Šis tirgus ļoti palīdz jau skolā saprast, kā darbojas aktivitātes turpmākajos darbos, kā sarunāties ar cilvēkiem un daudz ko citu.  

(Oskars 9.A kl.) 

Sākām pārdot un viss labi sanāca, lielākai daļai patika izveidotās figūriņas no gaisa plastalīna, guvām peļnu un iegūtos līdzekļus ziedojām labdarībai.  

(Regnārs 2.C kl.) 

Labdarības tirdziņš ir ļoti labs pasākums, tas deva iespēju skolēniem uzzināt kā strāda tirgus, mārketings, iegūt naudu no savas preces pārdošanas un palīdzēt dzīvnieku patversmei. 

(Olga, Ekaterina 12.kl.) 

Komentāri no mūsu vecākiem: 

Paldies Jums un visas org. komitejai par brīnišķīgi paveikto darbu! 

(Svetlana) 

V  Piedalīšanās Labdarības akcijas nobeiguma pasākumi. 

  1. Dzīvnieku barības iegāde. 

Dzīvnieku barības iegādē piedalījās vecāku un skolotāju-organizatoru komanda. Mums ļoti paveicas iepazīties ar JG PROJEKTS vadītāju, kurā sirsnīgi un profesionāļi piedāvāja barību suņiem ar veselības problēmām, barību suņu kucēniem un vēl ielika kastītē kārumus dzīvniekiem. Barība tika piegādātā uz Patversmi savlaicīgi pēc vienošanās. Liels paldies par sadarbību! 

2) Dzīvnieku barības piegāde dzīvnieku aizsardzības biedrībai “Ķepu-ķepā”. 

17. aprīlī organizētāju grupa piegādāja mantas un barību uz dzīvnieku patversmi “Ķepu-ķepā”. Kā arī patversmes darbinieki organizēja mums lielo ekskursiju pa patversmi. Skolēni ieraudzīja dažādus dzīvniekus, kuriem ir nepieciešama palīdzība, kā dzīvo dzīvnieki, kādos apstākļos. Viss, kas bija ieraudzīts, liek aizdomāties par dzīves vērtībām.  Labdarības tirdziņa mērķis nav tikai karjeras prasmes pilnveide, bet arī mērķis ir ieraudzīt, kam nepieciešams atbalsts un palīdzība. 

Patversmes ir vietas, kur tiek aprūpēti bezpajumtnieku dzīvnieki. Cilvēki nodrošina viņiem pajumti, pārtiku, medicīnisko aprūpi un jaunu māju atrašanu. Šīs ir brīnišķīgas vietas, kur varat palīdzēt dzīvniekiem un dot tiem otru iespēju dzīvot laimīgi. Bet mūsu ceļojums uz turieni man nebija īpaši aizkustinošs, jo, kad gājām garām suņiem, daži no viņiem ļoti gribēja, lai mēs tos paņemam un sagādājam viņiem jaunas pozitīvas emocijas 😊   

(Alisa 8. kl.) 

Paldies visiem par aktīvo piedalīšanos šajā svarīgākajā pasākumā! 

Mēs kopā pilnveidojamies, sapratām kā var justies cilvēks darot labu citam un uztveram, veicinājām izpratni par labdarības vērtībām un ziedojumu mērķi, un pilnveidojam karjeras prasmes: pielaikojam sava uzņēmuma organizatora, pircēja un pārdevēja lomas.  

Paldies vecākiem par emocionālo un finansiālo atbalstu! 

Jaunums! 

Nākamgad aicinām arī vecākus piedalīties Labdarības tirdziņā. 

Labdarības tirdziņa organizācijas grupa, Skolas Parlaments, Jūlija Plavoka, DVIJ, Valentīna Guseva, PKK. 

Skatīt video skolas Youtube kanālā