Dizaina nodarbība Vienkoču parkā

1.L(1), 1.L(2), 2.L, 3.L., 4.L klasēs notika izbraukuma mācību stunda Vienkoču parkā vai Kokamatniecības muzejā. Skolēni uzzināja daudz jauna par kokamatniecību, vienkočiem, Gaujas Nacionālā parka dabu, zaļo domāšanu un Līgatnes apkārtnes vēsturi.

Mācību pasākuma laikā skolēni iepazinās ar Kokrūpniecības muzeja ekspozīciju un kokapstrādes aroda specifiku. Bērni iepazinās ar kokrūpniecības attīstību Latvijā no akmens un dzelzs laikmeta līdz mūsdienām, kā arī varēja redzēt, kā dažādas nostādnes darbojas dzīvē.

Muzejs iekārtots kā vēsturiska darbnīca, kur ievērojama daļa instrumentu ir izrādīšanas kārtībā. Muzeja ekspozīcijā apskatāmi tādi kokrūpniecības rīki kā transmisija, petrolejas un dīzeļmotori, lentzāģis,  frēzes, virpas, asinātāji un virpošanas instrumenti, urbji, cirvji u.c.

Nodarbības noslēgumā skolēni, izmantojot dažādus dabas materiālus, savām rokām varēja izgatavot sev breloku vai aproci. Muzejs atrodas Vienkoču parkā, un parks kalpo kā muzeja ārējās vides ekspozīcija, kur var iepazīt arī Vidzemes dabu. Gide pastāstīja par kukaiņiem un dzīvniekiem, kas sastopami šajās vietās. Bērni gāja pa meža taku gar Līgatnes upīti.

Sagatavoja Jūlija Vekslere, Ludmila Lismente, Irina Voitova