Ēnu diena sākumskolā

Valsts ēnu dienas ietvaros 8. aprīlī mūsu skolā viesojās Zolitūdes Doktorāta ģimenes ārste Vilena Sumska, 2.b klases skolēna Aleksandra Doncova māte.

Tiekoties ar 1.a un 2.b klases skolēniem Vilena stāstīja par savas karjeras posmiem, parādīja ģimenes ārsta darba instrumentus, parādīja un iemācīja kā mērīt asins spiedienu, cukura līmeni organismā, ķermeņa temperatūru.

Bērniem bija lieliskā iespēja uzdot savus jautājumus ārstei par šo profesiju, pielaikot baltu halātu.

Par savu izvēlēto profesiju ģimenes ārste stāsta: ”Katram cilvēkam, katras profesijas izvēle ir unikāls stāsts. Mēs izvēlamies savu profesiju par ko sapņojam, mācāmies, pārvarām grūtības. Mans profesijas stāsts sācies agrā bērnībā. Sapnis par medicīnu tad bija tikai bērnu spēlēs. Skolas laikos jau zināju, ka ir jāmācās un universitāte bija izvēlēta.

Priekšā garš ceļš pilns ar jauniem atklājumiem, interesantu un jautru studentu dzīvi, specializācijas izvēle.

Ģimenes medicīna ir interesanta, daudzpusīga, visaptveroša nozare. Ģimenes ārsts ir cilvēks, kurš rūpējas gan par maziem pacientiem, par pusaudžiem, pieaugušajiem un par veciem cilvēkiem.

Medicīna ir profesija, kur izglītības process nebeidzās. Medicīna nemitīgi attīstās. Ārsts mācās un aptver jaunas tehnoloģijas mūža garumā…..”.Vilena motivēja arī skolēnus teicami mācīties.

Sagatavoja Ilona Mihailova