Ziemassvētki 20. gadsimta sakuma noskaņojumā

Programma Latvijas Skolas soma piedāvā starppriekšmetu  muzejpedagoģisku nodarbību “Ziemassvētku laiks Durbes pilī”. Šajā programmā 5. decembrī piedalījās 7.A, 7.B un 7.L klases skolēni, bet 23. janvārī – 3.A un 4.B klases skolēni. 

Nodarbībā skolēni devās “ceļojumā laikā”, iepazīstot vēsturisko laikmetu un iesaistot visas maņas. Durbes pilī cita laikmeta atmosfērā skolēni piedalījās notikumos, kas risinājās 20. gadsimta sākumā Ziemassvētku laikā muižās. Skolēniem radās izpratne gan par konkrēto vietu pagātnē, gan par šodienas Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām un nozīmi. 

Nodarbības laikā muzeja darbinieki bija iejutušies Durbes pils iemītnieku tēlos un aicināja arī skolēnus iejusties tā laika atmosfērā un ievērot svētku tradīcijas. Ierodoties pilī, skolēnus sagaidīja muižas īpašniece un iepazīstināja ar pārējiem iemītniekiem, pils interjeru, kā arī svētku tradīcijām. Dalībnieki tika sadalīti grupās un katra no tām saņema kādu uzdevumu: rotājumu gatavošanu, vaska sveces veidošanu, piparkūku cepšanu, laimes liešanu. Dienas noslēgumā gan muižas iemitnieki, gan Arkādijas skolēni  pulcējās skaistajā Durbes pils zālē pie flīģeļa uz  improvizētu koncertu.  

Sagatavoja : Lalita Jovļeva